Keratynowe prostowanie włosów Szczecin - JK Studio

Zarezerwuj termin

x

Zarezerwuj termin

Keratynowe prostowanie włosów Szczecin

keratynowe prostowanie włosów Szczecin

Keratynowe prostowanie włosów Szczecin – zabieg, który sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały wspaniale

Lśniące, gładkie i piękne włosy to marzenie wielu kobiet. Jednakże uzyskanie takiego efektu wymaga cierpliwości i czasu, którego w codziennym zabieganiu niestety nam brakuje. Stosowanie wygładzających szamponów, odżywek czy różnego rodzaju maseczek nie zawsze przynosi pożądany efekt. Prostownica, choć pozwala poskromić niesforne włosy, to jednak zbyt częste jej używanie osłabia kosmyki i sprawia, że stają się suche i matowe. Warto więc pomyśleć o zabiegu, który nie tylko odżywi Twoje włosy, ale sprawi, że będą wyglądały olśniewająco. Jest nim prostowanie keratynowe, które w ostatnim czasie zyskuje coraz więcej zwolenniczek. I wcale nie dziwi ów fakt, gdyż posiada ono wiele zalet.

keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów Szczecin w JK Studio Wizerunku – czym jest?

Wszystko zaczęło się w Ameryce Południowej, gdzie ciemnowłose kobiety, które natura obdarzyła gęstymi i kręconymi włosami korzystały z metod wygładzających. Z czasem zabieg keratynowego prostowania włosów przywędrował do Ameryki Północnej oraz do Europy, gdzie rozprzestrzenił się, stając się coraz bardziej popularny.

Keratynowe prostowanie włosów Szczecin, zwane też prostowaniem brazylijskim jest zabiegiem odżywiającym i odbudowującym. Keratyna bowiem stanowi naturalny budulec włosów, zapewniając im przy tym doskonały wygląd.

Jeśli więc zależy Ci na ujarzmieniu niesfornych kosmyków i wygładzeniu ich, zabieg prostowania keratynowego, wykonany w JK Studio Wizerunku będzie dla Ciebie idealny, a nasz fryzjer damski Szczecin zajmie się wszystkim. Dzięki zastosowaniu tej metody Twoje włosy będą proste, lśniące i piękne. Nie jest to typowy zabieg prostujący włosy, jak w przypadku prostowania chemicznego, ale jego efekty są naprawdę imponujące.

Keratynowe prostowanie włosów Szczecin doskonale sprawdzi się więc w przypadku przesuszonych, puszących się i pofalowanych włosów. Jest również doskonałą alternatywą dla prostownicy, która przy dłuższym używaniu niszczy włosy i sprawia, że stają się one przesuszone i pozbawione blasku, co odradza fryzjer damski.

prostowanie włosów Szczecin

Keratynowe prostowanie włosów Szczecin– w jaki sposób przebiega ów zabieg?

  • Wykonywane w szczecińskim salonie fryzjerskim JK Studio Wizerunku keratynowe prostowanie włosów rozpoczyna się od ich oczyszczenia z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Wykorzystujemy do tego specjalny szampon.
  • Po dokładnym umyciu włosów, suszymy je.
  • Następnie nakładamy na włosy preparat keratynowy – robimy to równomiernie, by uzyskać doskonały efekt na całej długości włosów. Oprócz keratyny zawiera one także substancje roślinne, witaminy, antyoksydanty czy kwasy tłuszczowe, dzięki którym Twoje włosy będą zdrowe i nawilżone. Składniki te ochraniają je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, tworząc na włosach niewidoczny filtr ochronny.
  • W kolejnym etapie prostowania keratynowego, należy odczekać ok. 30 minut, by keratyna mogła wniknąć w głąb włosów.
  • Następnie przy pomocy nagrzanej do temp. ok. 230 °C prostownicy wygładzamy włosy, dzieląc je na pojedyncze pasma. Każde z nich potrzebuje około 8-10 pociągnięć prostownicy.
  • Następnie włosy są ponownie myte szamponem oczyszczającym.
  • Nakładana jest odżywka.
  • Na koniec włosy ponownie poddawane są prostowaniu.
  • Na cały zabieg keratynowego prostowania włosów powinnaś sobie zarezerwować od 2 – 5 godzin. Czas trwania jest uzależniony od objętości i długości włosów. Cieńsze włosy wyprostujemy znacznie szybciej niż grube czy bardzo długie.
  • Ważne jest, by po keratynowym prostowaniu włosów nie myć ich przez co najmniej 48 godzin. Należy również unikać wilgoci – deszczu czy śniegu. Po pierwszym umyciu włosów warto też zaaplikować specjalną odzywkę regenerującą strukturę włosów, która sprawi, że będą one piękne i zdrowe.
keratynowe prostowanie włosów Szczecin

Postaw na keratynowe prostowanie włosów!

Niewątpliwą zaletą prostowania włosów przy użyciu keratyny jest fakt, że stają się one zdrowsze i miękkie w dotyku i przestają się elektryzować. Fryzjer damski Szczecin podkreśla również, że ów zabieg pozwoli Ci zaoszczędzić wiele cennego czasu, którego ciągle nam brakuje, szczególnie rano. Jeśli więc nie chcesz spędzać długich godzin przed lustrem i narażać się na poparzenie prostownicą, skorzystaj z profesjonalnego prostowania keratynowego w szczecińskim salonie JK Studio Wizerunku.

Najwspanialsze efekty keratynowego prostowania włosów widać, gdy na zewnątrz jest mokro i wilgotno. Włosy po prostowaniu nawet w deszczu nie skręcają i nie puszą, dzięki czemu fryzura zachowuje swój nienaganny wygląd przez długi czas.

Fryzjer damski Szczecin dodaje, że nie warto wykonywać tego zabiegu samodzielnie. Niewłaściwie dobranym kosmetykiem lub nieodpowiednią temperaturą prostownicy możesz z łatwością uszkodzić strukturę włosa, wyrządzając sobie przy tym więcej szkody, niż pożytku. W domu nie dokonasz też diagnozy stanu włosów, na co możesz liczyć podczas keratynowego prostowania wykonywanego w JK Studio Wizerunku przez fryzjera damskiego Szczecin.

prostowanie włosów Szczecin

Keratynowe prostowanie włosów Szczecin – jak długo możesz cieszyć się efektem tego zabiegu?

Efekt idealnie prostych oraz lśniących, a przy tym wspaniale odżywionych włosów utrzymuje się od kilku miesięcy, do nawet pół roku od momentu wykonania keratynowego prostowania. Zalecane jest jednak stosowanie produktów specjalnie przeznaczonych do włosów prostowanych, które przedłużą efekt zabiegu. Warto również zwrócić uwagę, by szampon, odżywka czy maska, której używamy nie zawierały soli, alkoholu, czy silikonów, które przyspieszają wypłukiwanie keratyny.

Nasz fryzjer damski śmiało stwierdza, że dla wielu kobiet jest on olbrzymim ułatwieniem podczas codziennej pielęgnacji włosów. By jednak móc cieszyć się wspaniałymi efektami, warto wybrać dobry salon fryzjerski, którym z pewnością jest w którym pracują profesjonaliści. Z pewnością jest nim JK Studio Wizerunku. Niezwykle ważne bowiem są zarówno stosowane preparaty czy wykorzystywany sprzęt, jak i poziom umiejętności fryzjera. W przeciwnym razie rezultat, na którym nam zależy może nie być zbyt zadowalający, a w efekcie włosy szybko zaczną się kręcić i puszyć, a nawet wypadać.

Należy również podkreślić, że zabieg keratynowego prostowania włosów powinny odłożyć osoby mające rozjaśnione włosy, bądź bardzo zniszczone. Fryzjer damski w takiej sytuacji radzi wcześniej poprawić nieco ich kondycję, by móc cieszyć się lepszym efektem prostowania. Produkty koloryzujące powinno stosować się co najmniej 2 tygodnie wcześniej przed zabiegiem prostowania keratynowego.

Jak dojechać?