Koloryzacja włosów Szczecin - JK Studio

Zarezerwuj termin

x

Zarezerwuj termin

Koloryzacja włosów Szczecin

koloryzacja włosów Szczecin

Koloryzacja włosów Szczecin– wszystko na temat najnowszych technik i trendów

Stylizacja włosów nie polega tylko na ich fantazyjnym upinaniu, ale również na zmianie koloru. Dziś w zapomnienie odchodzi przekonanie, że koloryzacja włosów wykonywana jest wyłącznie w celu przykrycia siwizny. Nowoczesne technologie, a przede wszystkim wszechstronne umiejętności stylistów i ich doskonałe pomysły zachęcają wiele Pań oraz Panów – bez względu na wiek, do wykonania koloryzacji włosów. Różnorodne trendy i szeroki wachlarz zabiegów koloryzacyjnych sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie i uzyska wymarzony efekt koloryzacji włosów. Warto również podkreślić, że przy większości technik koloryzacji można skorzystać z kuracji chroniących kolor, bądź regenerujących włosy.

koloryzacja sombre szczecin

Koloryzacja włosów Szczecin– czym właściwie jest?

Koloryzacja włosów, jak wskazuje jej nazwa, polega na zmianie koloru włosów przy użyciu odpowiednich środków. Używając farby do włosów możesz zmienić ich kolor nawet o kilka odcieni. Bardziej radyklana koloryzacja, w szczególności z odcienia ciemniejszego na znacznie jaśniejszy, wymaga już zastosowania dodatkowych zabiegów rozjaśniających. Jej wykonanie jest jednak możliwe.

Biorąc pod uwagę rodzaj użytych produktów oraz skuteczność efektu, możemy wyróżnić:

  • trwałą koloryzację włosów – dzięki głębokiemu wnikaniu pigmentów w strukturę włosów można uzyskać maksymalny efekt, a uzyskany kolor utrzymuje się do momentu, kiedy włosy odrosną;
  • koloryzację półtrwałą – jej efekt utrzymuje się przez ok. 20 myć, w zależności od użytych produktów;
  • koloryzację zmywalną – pożądany kolor zmywa się po ok. 20 myciach, a preparat nie wnika w głąb włosów, jak w przypadku trwałej koloryzacji.
koloryzacja sombre szczecin

Koloryzacja sombre Szczecin w JK Studio Wizerunku– sprawi, że Twoje włosy będą wyglądać jak muśnięte słońcem

Piękne i rozjaśnione włosy już od kilku sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedną z metod, które pozwolą Ci uzyskać ten wspaniały efekt jest koloryzacja sombre Szczecin. Jest to delikatniejsza i bardziej naturalna wersja koloryzacji ombre. Dzięki sombre włosy wyglądają jak naturalnie rozjaśnione słońcem.

Koloryzacja sombre Szczecin polega na rozjaśnianiu, o 2 -3 tony, pojedynczych pasm włosów na wysokości kilku centymetrów od nasady. Należy przy tym zadbać o to, by przejście między górną partią włosów, a dołem było jak najbardziej płynne. W przeciwieństwie do klasycznej koloryzacji, nie nakładamy więc farby na całe włosy. W ten sposób możesz uzyskać bardzo delikatny, a przede wszystkim naturalny kontrast pomiędzy refleksami, a naturalnym kolorem Twoich włosów. Niewątpliwą zaletą koloryzacji sombre jest fakt, iż można ją wykonać na każdym kolorze włosów. Doskonale będzie więc wyglądała na blondach, brązach czy rudościach. Sombre na ciemnych włosach doda im lekkości i zwiewności oraz sprawi, że będą wyglądały na gęstsze. Doskonale więc sprawdzi się u pań, których natura nie obdarzyła burzą loków.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż w przypadku koloryzacji sombre, koloru nie trzeba odświeżać co 3 – 4 tygodnie, jak przy klasycznej koloryzacji. Odrosty bowiem nie są aż tak bardzo widoczne, a sam efekt sombre prezentuje się wspaniale nawet do 3 miesięcy. Koloryzacja sombre stanowi więc doskonałą alternatywę dla wszystkich pań, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na częste wizyty w salonie fryzjerskim. Nie znaczy to jednak, że o włosy po takim zabiegu nie trzeba dbać. Tak jak w przypadku każdej ingerencji w strukturę włosa, powinnaś zwrócić uwagę na ich pielęgnację, bowiem nawet najlepiej wykonane sombre nie będzie efektowne na suchych czy rozdwojonych końcówkach. Stosuj więc maski i odżywki z naturalnymi olejkami, keratyną czy jedwabiem.

Koloryzacja sombre Szczecin jest bardzo często wybierana przez kobiety, które nie chcą radykalnie zmieniać swojego koloru włosów, ale go odświeżyć czy dodać mu odrobiny blasku, uzyskując przy tym naturalny efekt. Jasne pasemka wokół twarzy rozświetlą ją i odmłodzą. Największym atutem koloryzacji sombre jest jej uniwersalność. Stanowi bowiem świetną propozycję zarówno dla posiadaczek długich, półdługich czy też krótkich włosów. W ostatnim przypadku będzie wyglądało wspaniale, w przeciwieństwie do koloryzacji ombre, która na tej długości nie przyniesie pożądanego efektu. Dobrym połączeniem z koloryzacją sombre jest także lekkie strzyżenie damskie, na które serdecznie zapraszamy do naszego salonu.

koloryzacja ombre szczecin

Koloryzacja ombre Szczecin w JK Studio Wizerunku– pozwoli Ci osiągnąć olśniewający efekt

Koloryzacja ombre Szczecin to trend początkowo lansowany przez gwiazdy, a dziś cieszący się niesłabnącą popularnością wśród pań w każdym wielu. I wcale nie dziwi ów fakt, gdyż ta metoda posiada wiele zalet. Ombre to technika farbowania włosów, polegająca na rozjaśnieniu ich końcówek. Kolor przechodzi od najjaśniejszych odcieni u dołu, do najciemniejszych w kierunku nasady. Granica między kolorami jest usytuowana daleko od linii odrostu. Delikatne przenikanie się barw nadaje rysom twarzy lekkości i młodzieńczego blasku.

Dzięki temu, że koloryzacja ombre obejmuje wyłącznie końcówki, jest mniej inwazyjna, w porównaniu z klasyczną koloryzacja włosów Szczecin. Podobnie jak sombre, nie wymaga ciągłego odświeżania koloru, stanowi więc doskonały sposób na odrosty. Ombre hair to doskonałe rozwiązanie dla zwolenniczek krótkich fryzur, chcących uzyskać wyrazisty efekt na swoich włosach. Warto bowiem podkreślić, że uzyskany w wyniku koloryzacji ombre rezultat jest zdecydowanie intensywniejszy niż ten, osiągany podczas klasycznego farbowania włosów. By móc jak najdłużej cieszyć się uzyskanym rezultatem, warto zadbać o nawilżenie włosów i korzystać ze specjalnych szamponów.

Koloryzacja ombre Szczecin jest szczególnie polecana brunetkom i szatynkom, którym zależy na odświeżeniu fryzury i daniu jej blasku. To wspaniała opcja dla pań, lubią nosić rozpuszczone włosy i nie przepadają za pełną koloryzacją w jednolitym odcieniu. Związane, czy też nie – włosy z ombre zawsze prezentują się niezwykle efektownie. Podstawą udanej koloryzacji ombre jest profesjonalne strzyżenie. Warto podkreślić, że ten rodzaj koloryzacji najlepiej sprawdzi się na lekkich i wycieniowanych włosach.

Koloryzacja ombre Szczecin na przestrzeni lat doczekała się wielu odmian, które szybko trafiły w gusta kobiet. Jedną z nich jest dip – dye. To technika koloryzacji, polegająca na farbowaniu jasnych końcówek włosów na dowolny kolor. Dzięki czemu możesz uzyskać naprawdę fantazyjną fryzurę. Innym rodzajem koloryzacji ombre jest blonde hair, czyli łączenie blondów i brązów. Dobrym połączeniem z koloryzacją ombre jest także lekkie strzyżenie damskie.

koloryzacja pasemka szczecin

Koloryzacja pasemka Szczecin – dzięki nim z łatwością odświeżysz swoją fryzurę

Farbowanie pasemek to metoda koloryzacji, z której bardzo często korzysta wiele pań. Pozwala ono bowiem ożywić fryzurę, dodając jej lekkości i objętości. Twoje włosy będą miękkie i łatwiejsze do ułożenia. Wykonywanie pasemek polega na nakładaniu na wybrane kosmetyki farby o kilka tonów jaśniejszej od naturalnego koloru włosów, bądź odcienia bazowego. Taką koloryzację wykonuje się na całej długości włosów. Ważne jest jednak, by precyzyjnie dobrać kolor pasemek do typu urody. Dzięki pasemkom Twoja twarz stanie się promienna i świeża.

Niewątpliwą zaletą pasemek jest fakt, iż w przypadku tego rodzaju koloryzacja włosów Szczecin, nie musisz martwić się o odrosty. Jeśli więc nie masz czasu, by co kilka tygodni wybrać się do fryzjera, taka metoda będzie dla Ciebie bardzo dobra. Jeśli chodzi o wybór koloru pasemek, ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Możesz bowiem zdecydować się na odcień przybliżony do Twojego naturalnego koloru, aby ożywić włosy i dodać im blasku, bądź wykorzystać kontrastowe odcienie.

Delikatne brązy wpadające w rudości, przypominające kolor słodkich krówek, ciepłych odcieni karmelu czy zgaszonych blondów przypadną do gustu wielu paniom. Bardzo modne są też koloryzacja pasemka Szczecin w odcieniach czerwieni, miedzi, fioletu czy niebieskiego. Koloryzacja pasemka Szczecin w kolorze blondu polecane są osobom mającym mało wyrazistą barwę włosów. Brunetki czy szatynki powinny postawić na koloryzacja pasemka Szczecin wpadające w rudości lub lekko kasztanowe.

dekoloryzacja włosów szczecin

Dekoloryzacja włosów Szczecin – pozwoli Ci osiągnąć wymarzony kolor

Decydując się na samodzielne wykonanie koloryzacji włosów, często osiągnięty efekt jest dalece różny od oczekiwanego. Czy można temu jakoś zaradzić? Oczywiście! Pomoże Ci w tym dekoloryzacja włosów Szczecin. Ów zabieg polega na usunięciu z włosów sztucznych, ciemnych pigmentów, zawartych w farbach. Dzięki zabiegowi dekoloryzacji pozbędziesz się niechcianego koloru i odzyskasz dawną barwę włosów. Nie sprawdzi się on jednak w przypadku chęci powrotu z blondu do ciemnych, naturalnych włosów.

Dekoloryzacja włosów Szczecin - jej czas trwania jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim od kondycji włosów, intensywności koloru i jakości farby, która zamiast wywołać oszałamiający efekt, podniosła Ci ciśnienie. Jeśli więc finalny kolor jest dość ciemny, to dekoloryzację należy powtórzyć kilka razy, co znacznie wydłuża cały proces, bowiem kolejne zabiegi należy wykonywać w odpowiednich odstępach czasu. Stąd też na upragniony kolor w niektórych przypadkach będzie trzeba trochę poczekać. Musisz bowiem zdać sobie sprawę, że im ciemniejsze masz włosy, tym dekoloryzacja włosów Szczecin będzie trwała dłużej. Wiąże się to z faktem, iż jednorazowo można rozjaśnić kosmyki tylko o kilka tonów, pozbywając się przy tym sztucznego barwnika.

Warto również podkreślić, że z zabiegu dekoloryzacji włosów, przeprowadzonego w szczecińskim salonie fryzjerskim JK Studio Wizerunku możesz skorzystać w przypadku, gdy ufarbowane włosy nie przypadły Ci do gustu, bądź chcesz po prostu powrócić do naturalnego ich odcienia.

Jak dojechać?