Zespół - JK Studio

Zarezerwuj termin

x

Zarezerwuj termin

Zespół

 

 

Jacek

Jacek

JK Studio to marka na którą można postawić w ciemno. Jeśli zapytacie dlaczego, odpowiedź będzie niezwykle prosta: Jacek Karolczyk należy do grona najlepszych polskich stylistów fryzur, a w branży od wielu lat jest postrzegany jako ucieleśnienie maksymy „Styl to człowiek”. Stylizacja, praca z wyglądem, odkrywanie piękna, uwypuklanie charakterów, głęboka empatia to dla naszego Mistrza około 40 lat pasji, która ciągle sprawia przyjemność i codzienną chęć dalszych poszukiwań, i dalszej twórczości. Aktualnie pracuje w Szczecinie, choć jego kunszt znany jest w całej Polsce i Europie, od momentu gdy zaczął zdobywać doświadczenie pracując w Hamburgu, Warszawie, czy Poznaniu. Lata praktyki stworzyły perfekcjonistę z dystansem do perfekcji, człowieka dziesiątek hobby, pasjonata życia i zabaw życiem. Nic dziwnego, że dla większości klientów filozofia marki JK, jest zaskoczeniem, podobnie jak podejście studia do potrzeb swoich gości, styl pracy, udzielająca się na miejscu twórcza atmosfera, zabierana potem przez klientów razem ze stylizacją i zapasem pozytywnej energii do domu.

Historia Jacka Karolczyka jest niezwykle bogata. Przez wiele lat reprezentował polską sztukę fryzjerstwa na pokazach i konkursach, samotnie lub drużynowo. Na przełomie lat 80 i 90 razem z Małgorzatą Babicz (Akademia Babicz) współtworzył jedną z pierwszych na świecie i w Polsce formację stylizacyjną, która nie tylko była doskonała technicznie, ale swoją aktywność łączyła z wyrazem stricte teatralnego show. Oprawa i scenografia – od samochodowych karoserii po dymiące czaszki – w jasny sposób wskazywały na niekonwencjonalne podejście do pracy i do pasji. W dalszej perspektywie uzasadniały obecność Jacka w drużynach reprezentujących Polskę w międzynarodowych konkursach i na mistrzostwach organizowanych przez prestiżowe zrzeszenia, między innymi stowarzyszenie Intercoiffure. Doświadczenie i związane z nim inspiracje zaowocowały mnóstwem zainteresowań i hobby traktowanych jak miejsca, do których się zawsze powraca. Ulubionymi dziedzinami pozostają samochody, sztuka, zwierzęta i motocykle, zaś na pierwszym miejscu pozostaje zajawka na sport i zdrowe odżywianie.

Ewa

Jacek

Doskonale pamięta historię JK Studio, które już w 1997 roku było jednym z najlepszym salonów w Szczecinie. Z Jackiem Karolczykiem pracuje od 7 lat. Dziś uważa, że dobry stylista powinien cechować się pewną wrażliwością, ale też umieć konsekwentnie bronić swoich pomysłów, wszak w pierwszej kolejności mają one na względzie dobre samopoczucie Klienta. Jest szczególnie ceniona przez tych gości salonu, którzy lubią rozmawiać na tematy nie związane z kreowaną akurat fryzurą. W pracy zawodowej najważniejsze jest dla niej ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Nieustannie poszukuje nowych inspiracji, a najwięcej pomysłów pojawia się podczas obserwowania mijanych na ulicy ludzi. Fascynacja sztuką stylizacji odnawia się u niej zawsze, gdy widzi ile radości dostarcza Klientowi fajna fryzura. Jest dyplomowanym ekspertem.

Magda

Jacek

Co nam powiedziała o sobie i swoim podejściu do fryzjerstwa: „Słyszałam opowieści, że urodziłam się z nożyczkami w rękach i od dziecka lubiłam bawić się włosami Do dziś tak mam i sprawia mi to ogromną frajdę, a przy tym daje chęć rozwoju w pracy. Co najbardziej w niej lubię? Wzrok Klientów, gdy widzą siebie w lustrze i szczery uśmiech, który wskazuje na to, że oczekiwania zostały spełnione w 100%.Dlaczego właśnie JK Studio? Nie wyobrażam sobie pracy innej niż taka, do której chodzę z uśmiechem. A jak się nie uśmiechać, gdy w zespole jest tyle pozytywnie zakręconych osób, a przy tym profesjonalnych i z ogromną wiedzą?”

Agnieszka

Jacek

Swoją pracę traktuje jak zabawę, a jeśli chodzi o szczegóły jest to zabawa w spełnianie marzeń. Uważa, że prawdziwa pasja to taka, która uszczęśliwia ludzi z otoczenia. Modelowaniem włosów interesuje się od dzieciństwa. Choć zaczynała ćwicząc na sobie, największą frajdę sprawiało jej czesanie innych. Tym co najbardziej ceni w swojej pracy, jest możliwość podziwiania natychmiastowych efektów swoich działań, co w połączeniu z uśmiechem Klienta jest dla niej dowodem, że wciąż się rozwija.

Według niej, tym co w świecie stylizacji wyróżnia JK Studio jest niesamowita atmosfera – dzieło zgranego zespołu ludzi, którzy się doskonale uzupełniają. Podkreśla, że bez względu na preferowany styl, wszyscy styliści naszego salonu pracują na bardzo wysokim poziomie, a często słyszy taką ocenę od Klientek, z którymi pracuje. Sama dokłada starań, by jak najczęściej móc usłyszeć, że Klienci czują się tu jak w domu. Utwierdza ją to w przekonaniu, że wraz z Jackiem Karolczykiem i innymi stylistami współtworzy wyjątkowe miejsce.

Brała udział w wielu związanych ze stylizacją projektach w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Przez pewien czas zajmowała się przygotowaniem panien młodych do ślubu,ważną dziedziną jej aktywności jest też działalność charytatywna, w ramach której współpracowała między innymi z fundacją „Mam Marzenie”. Jeśli chodzi o styl pracy, stawia na prostotę, by klientki nie musiały męczyć się ze zbyt skomplikowanymi stylizacjami.

Mateusz

Jacek

Swoją przyszłość wiązał z piłką nożną. Przez problemy zdrowotne nie mógł kontynuować, ale z perspektywy czasu może tak właśnie miało być. Najbardziej w swojej pracy lubi kontakt z ludźmi, dawanie im uśmiechu na twarzy, oraz zabawę tym co robi. Jest profesjonalistą i daje z siebie 100%.

Agata

Jacek

Jako jedna z nielicznych bardzo wcześnie wiedziała co chcę robić w życiu. Fryzjerstwo jest dla niej jak hobby. Jest pilna w nauce, kocha to co robi i chcę być w tym najlepsza. Zawsze stara się, aby włosy jej klientów były zdrowe, a fryzury kreatywne i zgodne z oczekiwaniami. We fryzjerstwie piękne jest to, że ludzie wychodząc od nas czują się piękni.

Karolina

Jacek

Gdyby rozwój miał imię, to byłaby to Karolina. Wspólna historia Karoliny i JK Studio Wizerunku zaczęła się od wykonywania prostych prac i pobierania nauki od naszych fryzjerów. Z czasem odkryła ona w sobie pasję do tego fachu, a my widząc to, postawiliśmy na jej rozwój. Karolina bardzo dobrze czuje się w pięknych upięciach okolicznościowych.

Przemek

Jacek

Artysta wyjątkowo ceniony przez tych gości JK Studio, którzy są zainteresowani klasycznymi stylami strzyżenia. Osobiście uważa, że gwarancją dobrego samopoczucia Klientów jest profesjonalna obsługa, dlatego w swojej pracy szczególnie dba o te szczegóły, które wyróżniają JK Studio wśród innych salonów – klasa usług i wyjątkowe podejście do potrzeb gości. Słynie z wysokiej jakości nawiązywanych z klientami relacji. Nieustannie pracuje nad doskonaleniem swoich umiejętności. Pracuje także jako szkoleniowiec, regularnie bierze udział w pokazach sztuki fryzjerskiej. Z Jackiem Karolczykiem działa od siedmiu lat.Uwielbia pracować z Klientami otwartymi na zmiany, ponieważ dzięki nim ujawniają się najważniejsze według niego cechy dobrego stylisty - wrażliwość, empatia, umiejętność słuchania i swoboda w przeżywaniu nowych doświadczeń.Często mawia, że pasją jest po prostu twórczość wykorzystywana dla dobra drugiego człowieka, w tym wypadku wizerunku Klientki i Jej radości.

Krzysztof

Jacek

Stylizacją zajmuje się od dzieciństwa – zaczynał od podpatrywania dokonań znajomych fryzjerów. W zawodzie pracuje od 1987 roku. Jest zdobywcą zwycięskich miejsce w konkursach uczniowskich. W roku 1997 został laureatem konkursu fryzjerskiego w Szczecinie „Karnawał w Rio”. Wielokrotnie brał udział w prestiżowych pokazach fryzjerskich we Wrocławiu, Warszawie i Sosnowcu. Przez kilka lat pracował jako szkoleniowiec stylizacji i trener. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że dobry dialog i dobra usługa są nierozłączną całością. Uważa, że najważniejsze cechy dobrego stylisty to obok kreatywności i otwartości również umiejętności wyczucia potrzeb i oczekiwań Klienta, a także zdolności doradcze. Najbardziej lubi pracować z metamorfozami i ewolucją wizerunku – najchętniej przy pomocy koloryzacji i strzyżenia.

Bożenka

Jacek

Kieruje się zasadą, że dobry dialog to połowa sukcesu. Pracując koncentruje się nie tyle na samym wykonaniu zamówionej usługi, ile na poprawie samopoczucia Klientki ponieważ zdaje sobie sprawę, że większość gości salonu przychodzi tu kierując się właśnie jakością nastroju. Każdemu gwarantuje poprawę humoru poprzez indywidualnie dostosowany masaż głowy i pielęgnację skóry, działa szybko i dokładnie. Tym co najbardziej ceni w swojej pracy jest kontakt z ludźmi oraz świadomość, że wiele osób może dzięki niej zrelaksować się i zostawić swoje problemy za progiem salonu. W rozmowach opisuje JK Studio jako niewielki ale osobny świat z doskonałą atmosferą i ekipą świetnych ludzi.

Maja

Jacek

Wizytówką JK Studio jest właśnie jej uśmiech, ponieważ to właśnie z nim spotykają się nasi goście po przekroczeniu progu salonu. Jest świetnym zarządcą firmy i koordynatorem zespołu. Oprócz tego, że zawsze wie, gdzie i kiedy w salonie powinno pojawić się jakieś wsparcie, opiekuje się gośćmi oraz czuwa nad ogólną kondycją aury. Ceni kontakt z ludźmi i nawiązywanie nowych relacji. Uważa że najlepszym przepisem na dobry salon fryzjerski jest połączenie unikalnego nastroju, sympatycznego klimatu i uśmiechniętego zespołu.

Jak dojechać?